Jak zostać sławnym fotografem – odcinek I

Zgodnie z zapowiedzią, w serwisie Ateliora rozpoczął się cykl moich felietonów pod tytułem „Jak zostać sławnym fotografem„. Mam nadzieję, że się Wam spodobają.

(…) Artystą mogą, co najwyżej nazwać nas inni, sami o tym nie zdecydujemy. Chociaż byśmy przymierali głodem, wydając ostanie grosze na odbitki, papierosy i kawę w modnej kawiarni, okupowanej przez lokalna bohemę, a męki twórcze doprowadziły nas do granic paranoi – artystą nie będziemy. Chociażby talent  doprowadziły nas do technicznej perfekcji, a zleceniodawcy zapychali pocztę głosową propozycjami zleceń – to też nie uczyni z nas artystów. Jeżeli jednak o naszych twórczych zmaganiach mówi pół miasta albo zdjęcia ukazują się na okładkach poczytnych magazynów, spokojnie możemy o sobie powiedzieć, że jesteśmy sławni.  O tym, jak zostać sławnym fotografem opowiedzą kolejne felietony.

Reklamy

3 Responses to “Jak zostać sławnym fotografem – odcinek I”


 1. 1 Fotograf Żyrardów 31 stycznia 2012 o 00:22

  Bardzo fajne treści można tutaj znaleźć, miło czasem coś poczytać.

 2. 2 Piotrek 12 marca 2012 o 00:13

  Patrząc na większość serwisów internetowych, w których można przedstawić swoją wesołą twórczość, trudno się nie zgodzić powyższymi uwagi. Aczkolwiek ostatnio buszując po stronkach związanych z fotografią zetknąłem się z trochę innym podejściem – http://1x.com. Sama rejestracja tam jest karkołomna a jeżeli już się uda to można dostać konstruktywną krytykę swoich prac.

  Z niecierpliwością czekam na kolejne wpisy :)

  • 3 AD 13 marca 2012 o 18:42

   Też tam jestem, ale nie opublikowałem wielu zdjęć, bo szybo zaprzestałem dodawać nowe. Nie da się ukryć, że sito krytyki jest spore, ale to dobrze.


Comments are currently closed.Blog Stats

 • 2,278,031 hits
Reklamy

%d blogerów lubi to: