Serwis „Ateliora” – galeria zdjęć, edytor, narzędzie prezentacyjne

Chciałem dzisiaj przedstawić nowy serwis dla fotografów o nazwie „Ateliora„. Ateliora to ciekawa inicjatywa, która łączy archiwizację zdjęć, z ich prezentacją i edycją. O ile sama warstwa galeryjna nie jest czymś nowym i istnieje wiele serwisów tego typu, to szczególnie ciekawie wygląda edytor i moduł prezentatora. Tego typu narzędzi w polskim internecie nie było do tej pory zbyt wiele. Dodatkową zaletą serwisu jest orientacja na bardziej zaawansowanych użytkowników i pasjonatów fotografii (wyszukiwanie po metadanych, przygotowanie portfolio, optymalizacja wyświetlania na monitorach o dużej rozdzielczości, przyjmowanie plików TIFF, duży limit wielkości pliku – 25MB).

Serwis powstał we Wrocławiu i miałem okazję poznać jego twórców. Nasze spotkanie zaowocowało współpracą w ramach działu porad. Niedługo ma się też pojawić cykl felietonów „Jak zostać sławnym fotografem”, w których mam nadzieję, że uda mi się nieco ironicznie przedstawić świat fotografii.

Serwis funkcjonuje obecnie w wersji BETA i obowiązuje w nim tylko jeden, darmowy abonament (do 2500 fotografii oraz dostęp do większości funkcjonalności portalu). Docelowo pojawią się opcje płatne, oferujące rozbudowane możliwości. Dzięki aktywnemu uczestnictwu w obecnej wersji serwis można zagwarantować sobie darmowy abonament na 3 lata. Oczywiście zawsze będzie dostępna wersja bezpłatna.

Zachęcam do testowania i przesyłania uwag twórcom. Wielu z Was często pyta o polskie wersje programów i serwisów, które prezentuje na blogu. Ateliora może się okazać ciekawą alternatywa dla serwisów zagranicznych, a przy okazji, póki jest w wersji BETA można wpłynąć na jej ostateczny kształt.

Reklamy

3 Responses to “Serwis „Ateliora” – galeria zdjęć, edytor, narzędzie prezentacyjne”


  1. 1 Wojtek Kreatywny 25 stycznia 2012 o 20:54

    świetny serwis, wygląda zachęcająco – będę próbował :)

  2. 2 Fotografia ślubna trójmiasto 31 stycznia 2012 o 11:47

    W sumie nigdy o tym nie słyszałem, ale wygląda całkiem interesująco. Będę musiał go wypróbować

  3. 3 Fotograf Ślubny Kraków 19 lutego 2012 o 15:28

    Świetny serwis polecam !! Sprawdzony !!


Comments are currently closed.Blog Stats

  • 2,269,855 hits
Reklamy

%d blogerów lubi to: